Aktualności | O szkole | Dokumenty szkoły | Uczniowie | Archiwum | Gazetka szkolna | Rekrutacja | linki
Rok szkolny 2004/2005

28 czerwiec 2005

Uroczyste wręczenie świadectw maturalnych

Po miesiącu oczekiwań wczoraj czyli 27 czerwca 2005 roku tegoroczni maturzyści poznali wyniki pisemnych egzaminów maturalnych. Dzisiaj o godzinie 18.00 odbędzie się w naszej szkole uroczyste, oficjalne wręczenie świadectw maturalnych. Zapraszamy!24 czerwiec 2005

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

I tak doczekaliśmy końca roku szkolnego. Po ciężkiej pracy :) teraz czeka nas zasłużony odpoczynek!
Podczas uroczystej akademii p. Dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy wyróżniajacym się uczniom.
Zobaczcie zdjęcia tutaj>>>
28 maj 2005

Dziesiąte urodziny LO ETE

Zdjęcia z uroczystości tutaj>>>28 maja Liceum Ogólnokształcące Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach obchodziło 10 lat swojego istnienia. Jak chce tradycja, była atmosfera święta, byli goście, były życzenia, prezenty i przyjęcie urodzinowe.
Zaczęło się w 1995 roku, kiedy naukę w LO ETE rozpoczęło 24 uczniów. Jednocześnie trwał remont budynku, który zakończono rok później. Rok 1999 to pierwsza klasa w Gimnazjum i pierwsza matura - wszyscy zdali! Do tej pory mury szkolne opuściło 149 maturzystów. Większość z nich pojawiła się na wieczornym spotkaniu absolwentów.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęło nabożeństwo w Kościele Ewangelickim odprawione przez biskupów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - ks.ks. Jana Szarka i Tadeusza Szurmana oraz miejscowego proboszcza ks. Jerzego Samca. Później podejmowano gości w Szkole. Serdeczne podziękowania za minione 10 lat pracy oraz życzenia twórczego rozwoju składali: ks. biskup Tadeusz Szurman, wiceprezydent Gliwic - Jan Kaźmierczak, Dyrektor gliwickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach i jednocześnie przedstawicielka Rady Miejskiej - Krystyna Sowa, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego - Monika Gałażewska, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z Budapesztu, z Preszowa na Słowacji, z Uslar w Niemczech, z Bielska-Białej, Cieszyna, Gliwic, Krakowa i Zabrza. Nie mogło także zabraknąć w takim dniu członków Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego, rodziców, nauczycieli i uczniów.
Szkoła tętniła życiem, zwłaszcza gdy po oficjalnych i uroczystych życzeniach zaproszono na przyjęcie do klas, które zmieniły się na ten dzień nie do poznania. Uczniowie każdą salę przygotowali w innej konwencji. Można było dowiedzieć się o osiągnięciach i uzdolnieniach wychowanków, zobaczyć ich prace, poznać historię szkoły, historię wymian młodzieży ze szkołami w Uslar i w Preszowie, zobaczyć zdjęcia z najróżniejszych imprez i wycieczek, a przede wszystkim zjeść coś dobrego - poczynając od staropolskiego bigosu, wyśmienitych sałatek, kiełbasek, a kończąc na pysznych owocowych koktajlach, serniku wiedeńskim, napoleonkach, pomysłowych galaretkach i smakowitej kawie - w końcu menu na przyjęciu to podstawa.
Był czas na rozmowy z absolwentami, na wspomnienia, uśmiech towarzyszący oglądaniu zdjęć i na chwilę refleksji. LO ETE stara się zwracać uwagę zarówno na to, jak ważna jest duchowość w życiu człowieka, jak i na to, że bez odpowiedniej wiedzy i odwagi w realizacji swoich marzeń trudno będzie radzić sobie w dorosłym życiu i być szczęśliwym.
Nie pozostaje więc nic innego, jak starać się po raz kolejny zapracować na słowa, które napisał do Marii Czudek, Dyrektora LO ETE, Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz: "Na najwyższą pochwałę zasługuje poziom dydaktyczny i wychowawczy placówki, dbałość o rozwijanie talentów uczniów, poszerzanie ich horyzontów i solidne przygotowanie do podjęcia studiów." Przed nami więc kolejne dziesięciolecia...

JSM15 marzec 2005

"Kontrowersyjne" spotkanie

We wtorek, 15 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w Szkoleniu profilaktycznym dotyczącym narkotyków i uzależnień, prowadzonym przez stowarzyszenie Arka Noego. Spotkanie było bardzo interesujące, nowatorskie, miejscami szokujące, co pozwoliło nam szerzej spojrzeć na problem narkomanii. W czasie tych dwóch godzin mieliśmy okazję wysłuchać prawdziwych historii osób uzależnionych, znajdujących się w tracie leczenia. Były to historie wstrząsające, przemawiające do wyobraźni, będące żywym świadectwem tego, co nałóg robi z człowiekiem. Po spotkaniu wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że było to najlepsze spotkanie profilaktyczne, w którym brali kiedykolwiek udział i że zrobiło na nas duże wrażenie. Wielkie brawa dla ekipy Arki Noego!

18 luty 2005 - Nasza reprezentacja przygotowuje się do meczu ETE-Młodzi Demokraci, który odbędzie się 24 lutego.14 luty 2005 - Walentynki, każdy w szkole odczuł ten dzień, ludzie chodzili rozpromienieni po szkole ściskając kartki w ręku gdyż walentynkowa poczta spisała się i dostarczyła kartki każdemu, niektórzy ponuro przemykali się przez korytarze z głową spuszczoną w dół, ale w szkole słychać było radość bijącą z serc bardziej niż gorycz rozczarowania.
9,10 luty 2005 Nasi koledzy z III klasy pisali próbny egazmin gimnazjalny. Arkusze, schematy punktowania i klucze można pobrać ze strony OKE >>>>>

15 styczeń 2005 - Już po raz 6 odbyła się w naszej szkole Studniówka, czyli Bal na którym bawili się zarówno nauczyciele jak i tegoroczni maturzyści. Impreza odbyła się w "Spichlerzu". Po krótkim programie artystycznym (patrz niżej) tańce trwały aż do rana.
scenka 1
scenka 2
scenka 3
scenka 4
scenka 5
scenka 6
14 styczeń 2005 - Dziś, tak jak corocznie, odbył się w naszej szkole Dzień Maturzysty. W tym szczególnym, przedstudniówkowym czasie to Maturzyści przejęli władzę nad szkołą, w mniejszym lub większym stopniu zmieniając wszystkie zasady w niej panujące. Powstał specjalny regulamin dla nauczycieli (na przykład obowiązek noszenia specjalnych czapeczek z podobiznami uczniów - tutaj rysunek na jednej z czapeczek)
i osobny dla uczniów (chłopcy musieli pomalować paznokcie, a dziewczyny włożyć na siebie cos różowego), a cała zabawa zakończyła się na auli gdzie każda klasa miała za zadanie przedstawić krótki program artystyczny na cześć tegorocznych Maturzystów. Później główni bohaterowie tego dnia udali się do domu, gdzie w spokoju poddali się żmudnym przygotowaniom do swojego Wielkiego Balu.
UWAGA KONKURS!
kto to?
Zwycięzca konkursu może liczyć na big łyk...
3 styczeń 2005 - Wracamy po świętach, wszyscy uśmiechnięci i chętni do pracy.
21 grudzień 2004 - W naszej szkole odbyła się szkolna Wigilijka. Zgodnie z tradycją wszyscy spotkali się najpierw na auli, gdzie mogliśmy podziwiać występ naszych szkolnych kolegów (przedstawienie zostało przygotowane przez klasę 2g, pod czujnym okiem pani profesor Masal), a także krótkie skecze, przygotowane przez specjalnie zaproszonych gosci ("Teatr Jezusa Chrystusa"). Występy klaunów spodobały się przede wszystkim naszym gościom - już 3 rok z rzędu na szkolnej Wigilijce gościliśmy dzieciaki z Domu Dziecka nr.3 w Gliwicach. Po zakończonej części artystycznej zaczęła się część, na którą wszyscy czekali: jedzenie przygotowanych smakołyków oraz składanie życzeń świątecznych. Najlepsze na Wigilijce były makowce :) Tegoroczna wigilijka upłynęła w atmosferze ciepła i dobrej zabawy, wszyscy rozstaliśmy się na krótki, świąteczny czas naładowani pozytywną, życzeniową energią :)
18 grudzień 2004- Dzielna reprezentacja naszej szkoły w składzie: Przybyszewski Przemek, Simek Maciej, Surowiecki Grzegorz, Szubert Michał, Wiśniewski Sebastian, Woźniak Janusz wzięła udział w IX Świątecznym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Pięcioosobowej, który odbył się SP nr 1 na ul. Kozielskiej. Organizacją również zajęła się nasza szkoła (prof. Nasiek, Dyrkacz Michał i Siuda Krzysztof, Simek Maciek, Woźniak Janusz). Całość turnieju trwała od godz. 8:00 do 15:00 .Na miejsce stawiło się wiele drużyn reprezentatywnych z gliwickich gimnazjów i liceów. Zwyciężyła drużyna liceum nr 7. Drużyna ETE zajęła zaszczytne trzecie miejsce w grupie zdobywając honorową bramkę (strzelił Janusz Woźniak) Miejmy nadzieję, że za rok zajmiemy miejsce na podium. Zostawmy już to naszym chłopcom J
14,15,16 grudzień 2004 Klasy III LO musiały zmagać się z Próbnym Egaminem Maturalnym. 14 grudnia 2004, godz. 8:00 - j. polski, 15 grudnia 2004, godz. 8:00 - języki obce (angielski, niemiecki, włoski), 16 grudnia 2004, godz. 8:00 - wybrany przedmiot obowiązkowy (biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, matematyka, WOS),
14 październik 2004 Dzień Nauczyciela. Nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni na rewelacyjny spektakl Teatru-A pt. "5 pzrzypowieści".
Tak rekomendują ten spektakl autorzy widowiska -"Dlatego nie tyle śmiejąc, co uśmiechając się do nowotestamentalnych bohaterów -- proponujemy widzowi godzinę intensywnej zabawy z całkiem sporą trzódką ewangelicznych postaci, ujętą w klamry pięciu przypowieści. A że przypowieści są nie tyle o baranach, wdowach i marnotrawnych synach co generalnie "o nas" -- odrobina satyry im nie zaszkodzi..... Chroniąc się za autorytetami, chowamy się równocześnie za szanowanym ks. Twardowskim, który nie wahał się napisać na przekór ponurakom: "Boże po trzykroć Święty, Wszechmocny i Uśmiechnięty...". "
Wielkie brawa!
17 wrzesień 2004 - dzisiaj wrócili nasi uczniowie z wymiany z gimnazjum z Presova. Wszyscy zgodnie twierdzą, że było super. Dzisiaj również odbył się mecz piłki halowe ETE vs Uslar nasi uczniowie byli bardzo gościnni przegrywając 7:8
13 wrzesień 2004 - Dzisiaj nasze koleżanki i koledzy wyjechali do Słowacji w ramach wymiany międzyszkolnej. Nie płaczmy! Wrócą w piątek. Już za dwa dni przyjeżdżają nasi goście z partnerskiej szkoły - Gimnazjum w Uslar.
01 wrzesień 2004 - Rozpoczął się rok szkolny. Do naszej szkoły doszły dwie pierwsze klasy, po jednej do gimnazjum i liceum. Mamy też nowego nauczyciela języka angielskiego pana Harrisa, który jest naszym Native Speaker'em, i nową panią psycholog - panią Joannę Buzek. Przed nami 10 miesięcy ciężkiej pracy.