Aktualności | O szkole | Dokumenty szkoły | Uczniowie | Archiwum | Gazetka szkolna | Rekrutacja | linki

Rok szkolny 2005/2006

30 czerwca 2006 Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

ZOBACZ ZDJĘCIA tutaj >>>>>>


25 maja 2006 Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły tegorocznym maturzystom. Na auli spotkali się tegoroczni maturzyści ich rodzice i nauczyciele. Były przemówienia, podziękowania, łzy wzruszenia i salwy smiechu.


ZOBACZ ZDJĘCIA tutaj >>>>>>


9 maja 2006 Spotkanie z rodziną Rejów
- z okazji Roku Języka polskiego spotkamy się z rodziną Rejów: Ewą Rej-Listosz i jej bratem Andrzejem Rejem. Prelekcję dotyczacą życia i twórczosci ojca literatury polskiej Mikołaja Reja poprowadzi pani prof. Jolanta Małuszyńska i nasi koledzy z klas I i II LO. Poczatek spotkania o godz. 10.00 w sali konferencyjnej MBP pl. Inwalidów Wojennych 3.

8 maja 2006 Sprawozdanie z pobytu w Anglii

Podróż do TASIS obfitowała w wiele wrażeń. Przyjechaliśmy na miejsce planowo, trochę zmęczeni, ale bardzo podekscytowani. W szkole przywitała nas Wendy oraz jej uczniowie. Pierwszy dzień spędziliśmy na zwiedzaniu szkoły, a było co oglądać...

Przez dwa kolejne dni uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych. Każdy z nas dostał "swojego osobistego przewodnika", który oprowadzał nas po szkole i z którym chodziliśmy na zajęcia. Wszyscy chłopcy chcieli być oprowadzani przez bardzo sympatyczną Niemkę Paminę, ale tylko Łukasz miał okazję ją bliżej poznać. Moją przewodniczką była Amerykanka Bri, dzięki niej poznałam wielu nauczycieli oraz historię szkoły. Do szkoły uczęszczają uczniowie 45 różnych narodowości, najwięcej Japończyków, Koreańczyków, sporo hiszpańskojęzycznych, trochę Amerykanów i niewiele Brytyjczyków.

Weekend spędziliśmy na zwiedzaniu Londynu. Dwa dni to stanowczo za mało, żeby nacieszyć się atmosferą i widokami tej przepięknej metropolii. Jednak udało nam się zobaczyć kilka ciekawych miejsc: zmianę warty przed Pałacem Buckingham, w niedzielny poranek wstąpiliśmy do Hyde Parku, żeby obejrzeć Róg Mówców. W trakcie energicznego marszu przechodziliśmy obok wspaniałych budowli, znanych i rozpoznawanych na całym świecie takich jak Parlament czy Big Ben, wstąpiliśmy do Muzeum Historii Naturalnej na życzenie naszej przyrodniczki Wioli, żeby zobaczyć szkielet dinozaura oraz za namową chłopców do Muzeum Nauki i Techniki.

Sześć dni to bardzo krótko, ale chwile spędzone w TASIS i w Londynie będą niezapomniane. Bardzo się cieszymy, bo grupa z TASIS przyjedzie do nas już w październiku. Serdecznie zapraszamy.

Na koniec chciałabym serdecznie podziękować moim uczniom, za to że byli bardzo zdyscyplinowani, kulturalni i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Anna Pietraszuk


ZOBACZ ZDJĘCIA tutaj >>>>>>
JESZCZE TROCHĘ ZDJĘĆ tutaj >>>>>>
JESZCZE TROCHĘ ZDJĘĆ tutaj >>>>>>

4, 5 maja 2006

Zaczęły się matury!!

Nasi koledzy z klas III pisali maturę z języka polskiego - w czwartek i z języka angielskiego w piątek.


Więcej zdjęć TUTAJ >>>

Szczegółowy harmonogram egzaminów maturalnych oraz czas trwania poszczególnych części egzaminu z różnych przedmiotów znajdziesz TUTAJ >>>>

Najczęściej wybierane przedmioty na egzaminie maturalnym
28 kwietnia 2006

Pożegnanie klas trzecich

Zobacz zdjęcia >>>>
I jeszcze trochę zdjęć >>>>

26,27 kwietnia 2006 Nasi koledzy z klasy 3 gimnazjum pisali test gimnazjalny; w środę część humanistyczną w czwartek część matematyczno-przyrodniczą.


Zobacz zdjęcia >>>>

19 kwietnia 2006 Z okazji "DNIA PAMIĘCI O HOLOKAUSCIE I PRZECIWDZIAŁANIU ZBRODNIOM PRZECIWKO LUDZKOŚCI" odbyła się w naszej szkole sesja naukowa. Rozpoczęła sie od wysłuchania piosenki Jacka Kaczmarskiego "Opowieść pewnego emigranta". Jako główny element sesji przdstaiono referaty przygotowane przez uczniów 2 klasy liceum: Małgorzatę Karczewską, Dagmarę Malcer, Jakuba Dussa i Jacka kowińskiego. Przedstawili oni historię Żydów w Polsce w okresie międzywojennym, w czasie II wojny światowej (ze szczególnym uwzględnieniem Holocaustu) i w okresie PRL-u. Po przerwie uczniowie obejrzeli film w reżyserii Agnieszki Holland "Europa, Europa" interpretujący problem "Rassenschande".

Zobacz zdjęcia >>>>

Kwiecień 2006 Dzielnica hutnicza, historia, przemiany, dzień dzisiejszy - cykl prelekcji zorganizowany przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO GLIWIC www.gliwiczanie.pl
23 marca 2006
UWAGA
KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ ROZSTRZYGNIĘTY!
Pierwsze trzy miejsca nagradzamy książkami:
1. Julia Lewińska LO nr VIII 58 p.
2. Filip Koza LO ETE 56 p.
3. Piotr Czyński LO nr III 49 p.


Zwycięzcom należą się gratulacje, każdy z nich otrzyma materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego. Wszystkim pozostałym uczniom dziękuję za udział oraz życzę dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego. Chciałabym także podziękować opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Zapraszam za rok!

Serdeczne podziękowania dla sponsorów konkursu Damiana Blaszki z wydawnictwa Macmillan Polska oraz Wojciecha Latacza z wydawnictwa Oxford University Press, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody książkowe.

organizator: mgr Anna Pietraszuk

22 marca 2006
Pisali o nas.... Zobacz cały artykuł

"Promienie słońca skusiły wczoraj gliwiczan Jurka Matłosza, Łukasza Machę, Aleksandra Garusa i Marcina Solaka, aby pierwszy dzien wiosny spędzić na sportowo. Wybrali się na rowerową wycieczkę do Trachów. Tradycja Dnia Wagarowicza zanika - w szkołach nie zabraklo atrakcyjnych imprez, które odwiodły uczniów od urywania sie z lekcji"

A w dalszej części artykuło napisano...
21 marca 2006
DZIEŃ EUROPEJSKI
DUŻOOOO ZDJĘĆ >>>>>>>>>>>> ZOBACZ

Jeszcze 60 nowych zdjęć >>>>>>>>>>>> ZOBACZ


Królowa Elżbieta I z Katarzyną Aragońską.

marzec 2006 DZIEŃ EUROPEJSKI
21 marca odbedzie się tradycyjny "Dzień Europejski". Kazda klasa jest odpowiedzialna za zaprezentowanie wylosowanego przez nia państwa europejskiego.
I tak klasa 1 G WYLOSOWAŁA Francję, klasa 2G Włochy, klasa 3G Niemcy, klasa 1 LO Hiszpanię, klasa 2 LO Wielką Brytanię.
REGULAMIN "DNIA EUROPEJSKIEGO" Znajdziesz tutaj>>>>>>>
Zdjęcia z "Dnia Europejskiego" z poprzednich lat znajdziesz na naszej stronie w "ARCHIWUM" rok 2003 i rok 2002

marzec 2006
SZUKASZ POMOCY w uporządkowaniu wiedzy przed EGZAMINEM GIMNAZJALNYM?!

Skorzystaj z doświadczenia nauczycieli, których uczniowie uzyskują wyniki powyżej średnich w województwie śląskim i jedne z najlepszych Gliwicach.
Gimnazjum i Liceum Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach zapraszają na zajęcia, w czasie których sprawdzisz stan swojej wiedzy, poćwiczysz umiejętności potrzebne na egzaminie gimnazjalnym.
W ramach zajęć przeprowadzone zostaną próbne egzaminy oraz testy sprawdzające, dzięki którym poznasz stan swojego przygotowania do egzaminu.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Znajdziesz tutaj>>>>>>> Bliższe informacje znajdziesz w Sekretariacie Gimnazjum ETE, Gliwice, ul. Franciszkańska 5., tel. 0322389639 (w godzinach 8-150 lub pod adresem e-mail:schola@loete.gliwice.pl (całą dobę)

marzec 2006 Uwaga zaczynamy akcję "Surowce wtórne - makulatura i puszki"
Terminy zbiórki w szkole: 27 III, 24 IV, 29 V, 12 VI,
Regulamin akcji >>>>>

Na dzień 7 III w zbiórce prowadzi klasa 3 G.

marzec 2006 Wymiana młodzieży
W dniach od 16.05 do 23.05 gościć będziemy uczniów z Gymnasium Uslar z Niemiec. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. profesor Katarzyną Ćwięczek lub panią profesor Klaudią Czauderną.


luty 2006 Już wkrótce uczniowie naszej szkoły wyjadą na wymianę do Londynu.
Uczyniliśmy pierwsze kroki w celu nawiązania współpracy z międzynarodową szkołą The American School in England - TASIS. Szkoła mieści się pod Londynem w malowniczej angielskiej scenerii. Więcej informacji o szkole znajdziesz na stronie www.tasis.com/England
3 maja 2006 uczniowie gimnazjum i liceum pojadą na 6 dni do Anglii. Wyjazd jest nagrodą dla tych uczniów, którzy w zeszłym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Wśród gimnazjalistów znajdą się Magda Majnusz, Piotrek Sobański, Kuba Rak, Michał Rawlik i Adam Kochel. Natomiast licealistów reprezentować będą Ewa Kopeć, Łukasz Macha, Ewa Karbownik, Kasia Kot i Wiola Grosz. Opiekunem grupy będzie anglistka Anna Pietraszuk. Wyjazd zapowiada się bardzo atrakcyjnie, choć pracowicie, bowiem dwa dni spędzimy na zajęciach w szkole, a pozostałe na zwiedzaniu Londynu. Uczniowie będą mieli okazję poznać angielskie tradycje i zwyczaje, ponieważ na czas pobytu zamieszkają u rodzin swoich rówieśników. Tym samym będą doskonalić swoje umiejętności językowe.
Mam nadzieję, że współpraca się rozwinie i już wkrótce przywitamy naszych angielskich przyjaciół w Polsce. Niech to będzie również zachęta dla pozostałych uczniów, którzy będą mieli okazję na wyjazd w przyszłym roku.
Skrócony plan wyjazdu:

03 maja 2006, środa wylot: Katowice - Pyrzowice, godz. 11.25

04, 05 maja 2006, czwartek i piątek -zajęcia w szkole według ustalonego grafiku
06, 07 maja 2006, sobota i niedziela zwiedzanie Londynu
08 maja 2006, poniedziałek wylot: Londyn - Luton, godz. 12.50
przylot: Katowice - Pyrzowice, godz. 16.00
luty 2006 Zapraszamy uczniów szkół średnich na coroczny, organizowany przez naszą szkołę
KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ
Konkurs odbędzie się 17 marca 2006 (piątek) o godzinie 10.00. Zgłoszenia proszę przesyłać do 13 marca 2006 r na adres internetowy: schola@loete.gliwice.pl lub faksem 0 32 331 52 33.
Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy w formacie Word>>>>>


21 styczeń 2005 Studniówka 2006
Zobacz zdjęcia >>>>>


20 styczeń 2005 Dzień MATURZYSTY
Zobacz zdjęcia >>>>>


22 grudzień 2005 WIGILIJKA
Uczniowie Gimnazjum I LO ETE spotkali się, jak każe szkolna tradycja, na uroczystej Wigilijce. Przygotowali wigilijne potrawy, prezenty dla corocznie zapraszanych dzieci z Domu Dziecka nr 2 oraz spektakle bożonarodzeniowe. Klasa 3G przedstawiła swoją interpretację " Opowieści wigilijnej" K. Dickensa, a klasa 1 LO opowiedziała o poszukiwaniu cioci (... czyli Renifera Rudolfa). Był też występ klaunów, którzy pracują w szpitalach na oddziałach dziecięcych. Były koledy, zyczenia, był czas na radosne rozmowy.
Zobacz zdjęcia >>>>>


17-18 grudzień 2005

WYNIKI TURNIEJU

Zobacz zdjęcia (duuużo)>>>>>>>>>

Zwycięzcą Turnieju został zespół reprezentujący ZS Ekonomiczno-Technicznych z Sośnicy , który w finale pokonał uczniów ZS Budowlano-Ceramicznych. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ZS Techniczno-Informatycznych, pokonując drużynę ZS Samochodowych.
Królem strzelców został Tomasz Sitowski z ZS Techniczno-Informatycznych, wyprzedzając w tej klasyfikacji Dariusza Sawickiego z VIII LO . Najlepszym bramkarzem obwołano jednogłośnie Sebastiana Kulińskiego z ZS Ekonomiczno-Technicznych.


Na zdjęciu zwycięska drużyna.


17-18 grudnia 2005

Jak co roku nasza szkoła organizuje Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla szkól ponadgimnazjalnych. W tym roku będzie to:

X Jubileuszowy Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej Pięcioosobowej

pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Turniej odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Kozielskiej. W zawodach bierze udział 16 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na 4 grupy.

GRUPA A GRUPA B GRUPA C GRUPA D
1. GCE5. Chorzowska9. Technikum Łączności13. LO Katolickie
2. Ceramik6. IV LO10. VIII LO14. LO ETE
3. ZS Sośnica7. VIII L Prof.11. Samochodówka15. LO Filomata
4. Barlickiego8. III LO12. V LO16. LO Barlickiego

Grafik spotkań znajdziesz tu >>>

15,16,19 grudzień 2005
Klasy 3 Liceum piszą próbne matury z języka polskiego, języków obcych oraz przedmiotu obowiązkowego. Tematy zostały przygotowane przez CKE. Trzymamy za nich kciuki i życzymy samych piątek!!

15 grudzień 2005
Klasy 3 Liceum piszą próbne matury a ich młodsi koledzy spędzają przyjemne chwile, szusując na nartach lub snowbordach. Takie życie, jedni się męczą drudzy się bawią.

2-3 grudzień 2005
W dniach od 30 listopada do 3 grudnia Dom Współparcy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach zorganizował cykl wydarzeń kulturalnych z okazji 15 rocznicy śmierci Horsta Bienka, znanego niemieckiego pisarza i Gliwiczanina. Nasi uczniowie wraz z panią profesor Jolantą Małuszyńską licznie uczestniczyli w sesjach naukowych, spotkaniach i dyskusjach prowadzonych w ramach tej uroczystości. Jaka była ich ocena tego wydarzenia: "doskonale przygotowane", "bardzo ciekawe", "pouczające", "warto było...".


listopad 2005 Jak co roku o tej porze, włączamy się w akcję "Prezent pod choinkę". Jest to ogólnopolska akcja charytatywna niosąca pomoc dla dzieci z Ukrainy, organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa. Więcej szczegółów znajdziesz tu>>>>
14 październik 2005 Dzień Edukacji Narodowej - dawniej Dzień Nauczyciela. Życzenia, uśmiechy, kwiaty i inne niespodzianki przygotowali uczniowie dla swoich nauczycieli.

05-11 październik 2005 Nasi uczniowie przebywali w Gymnasium w Uslar w Niemczech, z którym od lat nasza szkoła współpracuje. Poniżej artykuł zamieszczony w miejscowej prasie dotyczący tego wyjazdu.


15 wrzesień 2005 W tygodniku "Nowiny Gliwickie" ukazał się artykuł z serii "Portrety Gliwiczan" opisującay sylwetkę i osiągnięcia naszego ucznia MACIEJA PRZEBIERACZA z klasy IIG. Artykuł ten znajdziesz poniżej.01 wrzesień 2005 - Rozpoczął się rok szkolny. Do naszej szkoły doszły dwie pierwsze klasy, po jednej do gimnazjum i liceum. Mamy też nowe nauczycielki języka angielskiego: panią profesor Harret Newman, która jest naszym Native Speaker'em, i panią profesor Annę Pietraszuk i nowego nauczyciela WOS-u pana profesora Grzegorza Koniczka. Przed nami 10 miesięcy ciężkiej pracy.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 1 września w auli szkolnej. Program artystyczny przygotowały klasy IG i ILO.
28 sierpień 2005 - Zgodnie ze szkolną tradycją nasi nowi koledzy, uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum i Liceum wraz z wychowaczyniami panią profesor Jolantą Sikorą-Masal i panią profesor Aleksandrą Wichary, wyjechali na obóz adaptacyjny do Wisły. Mieszkali w "Księżówce" i bawili się świetnie. Jak nie wierzycie zobaczcie zdjęcia.....

Zobacz zdjęcia ...>>


11 czerwiec 2005
Odbył się w naszej szkole konkurs

"UCZNIOWSKIE IGRZYSKA".


Nagrodą w konkursie było stypendium naukowe umożliwiające naukę w Gimnazjum lub Liceum Ogólnokształcącym ETE w Gliwicach.
Zwyciężyły:

Liceum - Ewa Kopeć
Gimnazjum - Karolina Łodo

GRATULUJEMY!

i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym rokuautor: Ilona Simek