Aktualności | O szkole | Dokumenty szkoły | Uczniowie | Archiwum | Gazetka szkolna | Rekrutacja | linki

Rok szkolny 2007/2008

14 lutego Szkolne Walentynki przygotowali nasi koledzy z klasy 3g. Było miło i słodko.


<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>6 lutego Dzisiaj gościliśmy w Szkole uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych w Gliwicach. Nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który spotkał się z sympatycznym przyjęciem. Mamy nadzieję na dalsze utrzymywanie przyjaznych relacji z koleżankami i kolegami z tych szkół.

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>codziennie TO MY!11 stycznia Dzień Maturzysty
Dzień przed Studniówką - tegoroczni Maturzyści zaprosili wszystkich uczniów naszych szkół do wspólnej zabawy. Młodsi uczniowie mieli strojem naśladować swoich najstarszych kolegów oraz przygotować „prezenty” dla nich.
Wspólne świętowanie zakończyło się spotkaniem w auli, podczas którego zaprezentowane zostały przygotowane wiersze, skecze, prace plastyczne oraz wręczono prezenty.

Maturzystom życzymy świetnej zabawy na Studniówce i... wiele samozaparcia w nauce przed MATURĄ!

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>
20 grudnia Szkolna Wigilijka
Jak co roku w auli naszej szkoły zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci, pracownicy, przyjaciele szkoły i zaproszeni goście - dzieci z domu małego dziecka z opiekunkami, żeby wspólnie pokolędować, złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i obdarować prezentami.

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>
<<<<<<<< Jeszcze trochę zdjęć.............>>>>>>
cały rok
Zajęcia pozalekcyjne
Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania ucząc się i bawiąc.

Photo Number 1 Photo Number 2 Photo Number 3 Photo Number 4

6 grudnia
Dzisiaj zawitał do naszej szkoły MIKOŁAJ! Było czerwono, wesoło i smacznie. Wszystkim życzymy dobrego czasu przedświątecznego.
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

30 listopada XII ŚWIĄTECZNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ ROZSTRZYGNIĘTY!

W piątek odbył się już XII Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego dla gliwickich szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad Turniejem objął ponownie Prezydent Miasta Gliwice.
Turniej szczyci się wieloletnią tradycją i co roku umożliwia sportową rywalizację gliwickim uczniom. Podkreśla też przekonanie panujące w Szkołach ETE, że przekazujemy nie tylko wiedzę, ale również umiejętności oraz kształtujemy charakter.
Inicjowanie i stwarzanie możliwości aktywności sportowej, szczególnie jeśli dotyczy to dzieci i młodzieży, jest godne uwagi i zasługuje na poparcie. – mówił Zygmut Frankiewicz, Prezydent Gliwic - Myślę, że to oczywiste stwierdzenie nie wymaga szerokich uzasadnień, choć wiadomo, niestety, że z aktywnością ruchową młodego pokolenia bywa u nas nienajlepiej. Turniej to także pozytywne wyzwalanie ducha walki, tak potrzebnego do realizacji każdego śmiałego i wielkiego celu. Sam staram się traktować sport, jako ważny element swego życia, dlatego cenię tych, którzy organizują sportowe zmagania i w nich uczestniczą.
W szranki stanęło 16 pięcioosobowych drużyn. Turniej był bardzo popularny i było więcej chętnych do gry niż miejsc. Po rozegraniu 32 meczy wyłoniono zwycięzców. Najlepszym okazało się Liceum Ogólnokształcące I, obok nich na podium stanęli: Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych (drugie miejsce) i Zespół Szkół Samochodowych (trzecie miejsce).
Zdobycie 11 bramek zapewniło Marcinowi Kiełpińskiemu z LO I tytuł Króla Strzelców.
Natomiast skuteczna obrona wielu strzałów przyniosła tytuł Najskuteczniejszego Bramkarza Piotrowi Waszakowi z Zespołu Szkół Samochodowych.
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

<<<<<<<< JESZCZE TROCHĘ ZDJĘĆ........>>>>>>

SONDA
Jak myślisz, Mikołaj przyniesie Ci:

prezenty
rózgę
nic nie przyniesie :(
30 listopada Konkurs „Góra Grosza” rozstrzygnięty!


W szkole zebraliśmy 5787 monet o wartości 199,00 złotych.
Klasa I G zebrała najwięcej monet w przeliczeniu na jednego ucznia – gratulujemy! Wszystkim , którzy zaangażowali się w akcję – dziękujemy!! Dzięki Wam KTOŚ się uśmiechnie!

30 listopada
XII ŚWIĄTECZNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice

Termin: 30 listopada 2007 godz. 1000– 1800
Miejsce : hala sportowa przy ul. Jasnej

Więcej informacji znajdziesz :: TUTAJ ::
Informację o Turneju zamieścił także Miejski Serwis Informacyjny.

9 listopada Akcja "Czytaj razem z nami"
9 listopada przez rynek naszego miasta przeszła niezwykła czterdziestoosobowa grupa młodzieży. Przechodnie, mijający ją w ten wietrzny jesienny dzień, przyglądali się z zainteresowaniem młodym ludziom, którzy najpierw gęsiego, potem w parach przemierzali rynek, czytając książki. Następnie uczniowie stawali w rogach placu i zawzięcie dyskutowali na temat czytanych tekstów.
Na pomysł tej akcji pod hasłem: „Czytaj razem z nami” wpadły dwie polonistki Iwona Moskal-Dobrzańska ucząca w ZSO-E i prowadząca zajęcia koła języka polskiego w MDK oraz Krystyna Polańska-Żmudzińska nauczycielka Gimnazjum Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego. Obie panie miały ze sobą książki, które wypożyczały lub ofiarowywały biorącej udział w akcji młodzieży z klasy IIIb LP ZSO-E i klasy III Gimnazjum Ewangelickiego. Często zdarzało się tak, że uczniowie odkładali utwory (najczęściej lektury, bo tylko takie mieli w domu !), które ze sobą wzięli i z ciekawością zagłębiali się w treść książek podsuwanych przez nauczycielki. Dwóch chłopców zaczytanych w dzieje bitew 1 Polskiej Dywizji Pancernej oddaliło się od grupy, by w spokoju poczytać.
Happening zainaugurował cykl imprez pod wspólnym tytułem: „Czytaj razem z nami”, nad którym patronat objął Młodzieżowy Dom Kultury.
W lutym młodzież szkolna, mieszkańcy Gliwic i przedstawiciele lokalnych władz spotkają się na pierwszym „ Czytaniu nocą” – 20:16 2007-11-27zapraszamy.

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

6 listopada Na naszym wspólnym spotkaniu Magda, Daniel i Tomek podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu na Student Leadership Conference w Budapeszcie. Podkreślali niezwykle przyjazną i otwartą atmosferę tego spotkania i możliwość spontanicznego wyrażania swojej wiary i osobistej relacji z Bogiem. Chociaż oficjalnym językiem konferencji był j. angielski, nie była to bariera w nawiązywaniu przyjaźni.
Magda zaprosiła na nasze spotkanie przedstawicieli irlandzkiej chrześcijańskiej organizacji dobroczynnej „Drop inn ministries” zajmującej się edukacją i dobroczynnością na całym świecie. Stuart Argue, Sonya Hawthorne, Neil Dawson opowiadali o swojej służbie i tym, że pomoc materialna i zakresie edukacji dla dzieci z różnych stron świata jest dla nich swoistym „spłacaniem długu” jaki mają względem Boga, który obdarzył ich nowym życiem i daje im bezpieczeństwo i poczucie spełnienia.
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

30 października Święto Reformacji

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

25 października Pani Dyrektor Maria Czudek i Kuba Rak z klasy II LO uczestniczyli w uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych podlegających pod nadzór Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach.
Dyplomy wręczone zostały przez p. Dyrektor Delegatury Annę Kij w asyście p. Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Gliwicach p. Krystynę Błasiak

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

październik Zobacz zdjęcia z wymiany

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

18 października MŁODZIEŻOWE WYBORY PARLAMENTARNE
W ramach akcji "MŁODZI GŁOSUJĄ" (organizator: Centrum Edukacji Obywatelskiej) w naszej szkole zostaną przeprowadzone "Młodzieżowe wybory parlamentarne". Lokal wyborczy zostanie zorganizowany w sali nr 13.
Nauczycieli zapraszamy do oddania głosu podczas długiej przerwy, uczniów zapraszamy na wybory w trakcie szóstej lekcji.
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>


SONDA
Na kogo będziesz głosował?

LID
LPR
PIS
PO
PSL
Samoobronę
Partię ĘĄ
jeszcze nie wiem
12 października DZIEŃ NAUCZYCIELA

W piatek obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Program artstyczny przygotowali uczniowie klasy IIIG. Były podziękowania, dobre słowa, uśmiechy i kwiaty.
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

9 października Dzisiaj gościliśmy w szkole Towarzystwo Biblijne w Polsce. Wykład na temat misji TB prowadziła p. Iga Zalisz. Zostaliśmy zapoznani z historią oraz z tym w jaki sposób prowadzone są prace tłumaczeniowe. Pragnienie dzielenia się żywym Słowem leży u podstaw misji TB w Polsce.
Mieliśmy możliwość usłyszenia tekstów tłumaczonych w różnych epokach. Każdy z uczestników spotkania otrzymał Pismo Święte Nowego Testamentu – przekład ekumeniczny na trzecie tysiąclecie.
Mamy nadzieję, że Pan Bóg pobłogosławi nie tylko czytanie ale i wykonywanie Jego Słowa.
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

październik-listopad PREZENT POD CHOINKĘ

Jak co roku rozpoczynamy w szkole akcję „Prezent pod choinkę” – przygotowujemy świąteczne upominki dla dzieci z Ukrainy. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby aby uśmiechy zagościły na twarzach dzieci i tych, którzy rozumieją czym jest dzielenie się tym co posiadamy z innymi ludźmi.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani profesor Joanna Mierzwińska-Buzek.
Szczegółowe informacje na temat akcji znajdziecie na stronie www.prezent.cme.org.pl
październik-listopad GÓRA GROSZA 2007

Tradycją stało się już, że w paździeniku przynosimy do szkoły drobne monety groszowe. Pieniądze uzbierane w "górę grosza" będą przeznaczone na pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną.
Organizatorem akcji jest Towarzystwo NASZ DOM, patronem akcji Ministerstwo Edukacji Narodowej. W naszej szkole koordynatorem akcji jest pani profesor Joanna Buzek. Opis akcji znajdziecie na stronie Towarzystwa Nasz Dom
3 października Dzisiaj w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice w szóstej kadencji. Podczas uroczystego spotkania zaprzysiężono nowych radnych. Naszym przedstawicielem został Adam Kochel z klasy II LO.

Miejski Serwis Informacyjny
29 września SZKOLNY PIKNIK
W sobotę spotkaliśmy się wszyscy - uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele szkoły, na corocznym pikniku szkolnym. Były konkursy plastyczne, sportowe, zabawy i dobre jedzenie. W konkursach brały udział wszystkie klasy wraz z zaprzyjaźnionymi osobami. Wygrały klasy IG i IIIG. Wszyscy świetnie się bawili! To był naprawdę udany piknik.<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

SONDA
Co najbardziej podobało ci się na pikniku?

konkursy plastyczne
konkursy sportowe
jedzonko!!
pogoda
26-29 września Student Leadership Conference Budapest
Czwórka naszych uczniów: Paulina, Magda, Tomek i Daniel wraz z p. dyrektorem M. Szalą uczestniczyli w Budapeszcie w chrześcijańskiej konferencji dla liderów młodzieżowych.


3 września ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

28 sierpnia Obóz adaptacyjny w Wiśle
W dniach 28-30 sierpnia odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych gimnazjum i liceum. Pojechaliśmy do ośrodka wypoczynkowego „Księżówka” do Wisły, w którym spędziliśmy trzy wspaniałe dni.
Nie było czasu na nudę, szybko znaleźliśmy wspólny język i pomysł na powitalne przedstawienie. Uczniowie tryskali pomysłami i śmiało dzielili się swoimi koncepcjami. Dzięki temu nasza integracja szybko przerodziła się w przyjaźnie. Wspólnie spacerowaliśmy po górach, przygotowaliśmy grilla, czy też uczestniczyliśmy w zabawach i konkursach. Mieliśmy także okazję posłuchać świetnego wykładu na temat życia i zwyczajów dawnych mieszkańców Wisły i okolic w miejscowym muzeum. Każdy z nas znalazł coś dla siebie, bo oprócz zwiedzania i spacerów, rozwijaliśmy się sportowo na basenie i w grach zespołowych z piłką. Spędziliśmy wspólnie wiele czasu, co sprawiło, że żal było odjeżdżać.

Wychowawcy klas Marta Suchanek i Anna Pietraszuk

<<<<<<<< ZOBACZ ZDJĘCIA.............>>>>>>

sierpień Dla nauczycieli
Notatka o zadaniach przygotowawczych do roku 07/08 dla nauczycieli. Dostępna tutaj


autor: Ilona Simek